2011. szeptember 29., csütörtök

Szőlős-marcipános pite



Hozzávalók: 
1 csomag leveles tésztva vagy kelt tészta
1 kg fehér csemegeszőlő
20 dkg marcipán
2-3 ek vaj (ezt én kihagytam)
2-3 ek porcukor


Elkészítés:
A tésztára rátesszük a szőlőszemeket, megszórjuk porcukorral, ráreszeljük a marcipánt és meglocsoljuk olvasztott vajjal.
170 °C-ra előmelegített sütőben 15-20 perc alatt megsütjük.








Forrás: http://www.rtlklub.hu/cikk/286249

2011. szeptember 28., szerda

Kreatív szendvics

A Corának volt még júliusban egy kreatív szendvics készítő versenye.

Három kategóriában lehetett indulni: 
1. Állatok (állatokat ábrázoló szendvicsek)
2. Arcképek (emberi arcokra hasonlító szendvicsek)
3. Épületek (épületeket ábrázoló szendvicsek)

A szendvicsek értékelésének szempontjai:
* Kreativitás
* Látványosság
* Egyszerű elkészítés
* Ízletesség

Az alábbiakkal neveztem, most hirdettek eredményt és ha minden igaz, különdíjas lettem :)

Állat




Arckép




Épület

Konyhalal Facebook oldal: www.facebook.com/konyhalal

2011. szeptember 26., hétfő

Finomságok kismadárral :)


Jelentkeztem pár recepttel a Mindmegette receptversenyére, amikből aztán legnagyobb meglepetésemre a facebookon egy külön postot szenteltek a madaras receptjeimnek/képeimnek :)



Ha már így alakult, összeszedem én is őket:
Citromos-kókuszos keksz
Ez meg a kakukktojás (vagy inkább tyúktojás?): Ostyalapos süti

Nem gondoltam volna, hogy ilyen "rajongótábora" lesz facebookon, ide is kicsit félve tettem fel ezeket a képeket :)



2011. szeptember 19., hétfő

Joghurttorta pohárban


Hozzávalók:
6 dl joghurt
3 dl tejszín (vagy az egyszerűség kedvéért flakonos tejszínhab)
cukor ízlés szerint - ha gyümölcsjoghurtot használok, akkor én nem rakok bele
1 cs zselatin
babapiskóta
gyümölcs

Elkészítés:
A joghurtot felmelegítem (nem forralom!), alaposan elkeverem benne a zselatint, esetleg a cukrot.
Óvatosan összeforgatom a felvert tejszínhabbal és a gyümölccsel.
Ha pohárban készítem, akkor beletördelem a babapiskótát, ha tortaként, akkor a tortaforma aljába egy sor babapiskótát teszek és a tetejére öntöm a krémet.
Pár óra hűtés után fogyasztható.

2011. szeptember 16., péntek

Banános sajttorta (cheescake)


Hozzávalók: 
tésztához: 
180 g Győri csokis keksz 
90 g vaj
krémhez:
2 banán
40 dkg natúr sajtkrém
3 tojás
80 g cukor
150 ml tejföl
1 vaníliarúd kikapart belseje
50 ml habtejszín


Elkészítés: 
Ha kapcsos tortafomában készítjük, akkor kibéleljük 3-4 réteg alufóliával az alját és az oldalát, erre sütőpapírt szabunk.
A kekszet morzsásra aprítjuk a vajjal együtt és belenyomkodjuk a forma aljába.
A krém hozzávalóit botmixerrel összekeverjük és a tésztára öntjük. Én reszelt csokival díszítettem a tetejét.
180 °C-ra előmelegített sütőben 40-50 percig sütjük, ilyenkor remegős lesz a teteje.
Csukott sütőajtónál hagyjuk kihűlni, akkor remélhetőleg nem repedezik meg a teteje. 
Fogyasztás előtt hűtsük le.










2011. szeptember 15., csütörtök

Amerikai palacsinta


Hozzávalók:
250 ml liszt
2 tk sütőpor
1/4 tk só
2 tk cukor
1 tojás lazán felverve
250 ml tej
2 ek olvasztott vaj

Elkészítés:
A hozzávalókat összekeverjük, egy sűrűbb tésztát kapunk.
Palacsintasütőben mindkét oldalukat aranybarnára sütjük.



2011. szeptember 4., vasárnap

Kerek perec :)



Hozzávalók:
1 kg liszt
5 dl tej
5 dkg élesztő
2 ek cukor
1 ek só
1,5 dl étolaj
+
3 ek liszt
2 ek só
1 tojás

Elkészítés:
Meleg cukros tejben felfuttatjuk az élesztőt, majd a többi hozzávalóval összegyúrjuk.
Miután megkelt, pereceket formázunk belőle (ez az, ami nálam türelem híján karika lett ...), a tetejüket tojással megkenjük és 230 °C-os sütőben addig sütjük, amíg színesedni kezd.
A 3 ek lisztet és a 2 ek sót annyi vízzel elkeverjük, hogy folyós massza legyen, ezt a perecek tetejére csorgatjuk és pár percre visszatesszük a sütőbe.





Forrás: http://www.mindmegette.hu/sos-perec.recept

2011. augusztus 31., szerda

Mákfelfújt mikróban


Hozzávalók:

2 dl tej
15 dkg darált mák
10 dkg cukor
4 dkg liszt
3 tojás
2 dkg vaj

Elkészítés:
A tejet felforraljuk, hozzáadjuk a mákot, a cukrot és a lisztet, pár percig kevergetve kis lángon főzzük, majd hagyjuk kihűlni. Ezután elkeverjük benne a tojássárgáját.
A fehérjéből kemény habot verünk és óvatosan összekeverjük a mákos masszával.
Kivajazott hőálló tálkákba öntjük a krémet és 650 Watton 2 percig mikrózzuk (8 db 1 dl-es csészébe elosztva, 2-2 csészét rakunk egyszerre a mikróba).
Tányérra borítjuk, melegen tálaljuk, pl. meggybefőttel, savanyúbb lekvárral.


Forrás: http://www.tutireceptek.hu/makfelfujt-mikroban

2011. augusztus 29., hétfő

Ostyalapos süti, avagy a csirketorta :)





A sütin csücsülő 3 csirke jelentette a háziállatállományt, apuval nagy kedvenceik egymásnak, de meg lettek fenyegetve, hogy ha nem tojnak, nem lesz jó végük. Így kapta apu névnapjára a tömegtermelést beindító csirkéket :)

Hozzávalók:
15 dkg porcukor
20 dkg margarin
2 ek kakaópor
1 cs vaníliás pudingpor
1 cs csokis pudingpor
2 tojás
5 dkg dió
1 cs ostyalap

Elkészítés:
A diót felaprítom és serpenyőben megpirítom.
Gőz felett megolvasztom a margarin, hozzáadom a porcukrot, kakaóport, a pudingporokat, a tojást és a diót, végül az összetört ostyalapokat.
Fóliával kibélelt formába öntöm és pár órára a hűtőbe teszem.
A csirkék marcipánból, a tojások fondantból készültek.






Forrás: http://www.tundus.hu/receptek/gozgerinc

2011. augusztus 22., hétfő

Sajtos-magos süti


Hozzávalók: 
40 dkg reszelt sajt
45 dkg vaj
66 dkg liszt
1 nagy doboz tejföl
1 tojás
szezámmag, lenmag, tökmag, napraforgómag
fokhagymás só


Elkészítés:
A tojás kivételével összegyúrjuk a hozzávalókat. 
1 órát pihentetjük hideg helyen.
Kinyújtjuk, csíkokra vágjuk, tojással megkenjük, megszórjuk magokkal és reszelt sajttal (a tésztájába is kerül reszelt sajt és magok is!).
200 °C-on 15-20 perc alatt kisütjük.
Ebből a mennyiségből kb 3 gáztepsivel lesz lesz. A tészta nyersen lefagyasztható.



Forrás: http://www.hoxa.hu/?p1=recept&p2=14785

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...